Dobrodružství na Dachsteinu

15.06.2021

Vrcholy, ledovce a jezera Štýrských Alp

Foto: Österreich Werbung, Fotograf: Herbert Raffalt (foto-austria.at)

Ledovec Hunerkogel na nejvyšší štýrské hoře Dachstein se v posledních letech stává cílem všech, kteří chtějí zažít něco nezapomenutelného. A opravdu mají ve výšce 2 700 m adrenalinových zážitků na výběr! 

Odvážlivci se rádi vydávají na 100 m dlouhou lávku s krásnými výhledy do dálky, ale i pod nohy do 400 m hluboké strže. Ti s nejpevnějšími nervy na jejím konci sejdou Schody do prázdna. Čtrnáct skleněných stupňů se skleněným zábradlím Vás přivedou na skleněnou podestu, kde se ocitnete zcela ve volném prostoru! 

Foto: Österreich Werbung, Fotograf: Karl Thomas

Název vyhlídky Sky Walk u horní stanice lanovky by se dal přeložit jako "Nebeská stezka" a z 250 m vysoké skalní stěny nabízí skutečně nebeský pohled. Za jasných dnů přehlédnete skoro celé Taury s Grossglocknerem jako na dlani, na jih dohlédnete až ke slovinskému Triglavu a na sever domů do Čech. Část vyhlídky má také skleněnou podlahu a způsobí zrychlený dech. Bezpečná 40ti tunová konstrukce odolává větrům o rychlosti 210 km/h a zvládne zatížení sněhem až do výše 8 m.

Foto: Österreich Werbung, Fotograf: Georg Popp

V ledovcovém království nechybí ani Ledový palác, v němž se můžete za doprovodu zvukových a světelných efektů podívat do nitra ledovce. Do síní a chodeb paláce integrovali i náhodně objevenou 40 metrů dlouhou a 17 metrů hlubokou ledovcovou trhlinu.

Další informace k zájezdu: