Objevte Sardinii

26.07.2021

SARDINIE - do Karibiku středomoří, doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.

Zkuste objevit krásu Sardinie. Je to ostrov hrdých obyvatel divoké přírody, nádherných městeček i tajuplných neolitických staveb. Zde je malá ukázka toho co uvidíte nebo kde se bude možnost koupat!!!!

Nurag i Arzacheny patří k přístupným stavbám tohoto typu. Vejdeme hlavním vchodem a uvidíme vnitřní prostory, po schodech vystoupáme do "druhého" patra kde je vidět napojení Nuragu na rostlou skálu.

Hned vedle Nuragu je ještě starší památka. Je ještě starší a pochází z doby Ozierské kultury. Někdy se také nazývá hrobka obrů. 

Nejbohatší lidé mají zakoupené apartmány nebo vilky v oblasti Costa Smeralda. Jsou zde opravdu nádherné pláže. Jedna z nich, která je přístupná i pro nás obyčejné smrtelníky, je Baia sardinia. Tak honem do plavek a do krásné průzračné vody.

Neptunova jeskyně je kousek od hladiny moře. Je to největší jeskyně přístupná od moře na celé Sardinii. K jeskyni doplujeme příjemnou vyhlídkovou lodí z přístavu v městě Alghero.

Další možnost koupání bude na pláži Issola rosa. Na Italské pláže je zde nezvyklé to, že zde chybí dlouhé řady slunečníků. Ano... To je pravda a tato pláž nepatří k žádnému hotelu...

Na vrcholu kopce nad mořem je město Castelsardo a ještě kousek nad městem je hrad. Celé centrum dýchá starou Sardinskou historií. No jasně, že bude čas si dát i výbornou zmrzlinu.

Tak to je malá ukázka toho co Vás na Sardinii čeká.. Tak neváhejte a navštivte tento ostrov asi v tom nejlepším časovém termínu. Na začátku září je moře teplé a pláže skoro prázdné. Je po hlavním náporu dovolených a ceny v kavárnách i obchodech jsou příznivé.

Těšíme se na Vás...

Více o zájezdu