sk-Romantika Hluboké nad Vltavou

30.09.2021

Perly Jižních Čech a Šumavy, Nikola Vondráková

Nedaleko metropole Jižních Čech leží romantický zámek, který nelze při cestě do tamních končin přehlédnout. Zámek spolu se zahradou a okolním parkem vypadá skvěle v každém ročním období.

Kromě přírody vás sem ale může zavést také historie. Na asi hodinové prohlídce zámku se dozvíte, že byl zámek do této podoby přestavěn na konci devatenáctého století podle vzoru anglického Windsoru. A za jeho přestavbou stojí sen poslední paní zámku Eleonory Schwarzenberg. Kdyby někoho stále návštěva nezlákala, zámek oplývá i technikou, která byla na tu dobu velmi vyspělá. V neposlední řadě se zde nachází i Alšova Jihočeská Galerie. Ta nabízí krom do detailu vyvedené architektury také výstavy a koncerty.

Hluboká nad Vltavou není ale pouze zámkem. V podzámčí se toho také hodně děje. Nejen, že si místní postavili pivovar a vaří dobré pivo. Ale také dokázali již v historii pěstovat dobré víno. Městské slavnosti vína se tak staly nedílnou součástí místní kultury. A součástí této kultury můžete být i vy, když se v Hluboké nad Vltavou v září zastavíte.

Zaujal Vás tento článek? Více o programu k zájezdu Perly Jižních Čech a Šumavy najdete na stránkách: https://www.e-poznavaci-zajezdy.cz/novinka-2021/396-perly-jiznich-cech-a-sumavy.html