sk-Sardinie trochu zblízka aneb co se do katalogu nevešlo

19.09.2021


SARDINIE - do Karibiku středomoří, Pavel Ondr

Sardinie je opravdu nádherný ostrov a průzračné moře je na každé pláži. Proto každý den navštívíme jiné místo na koupání. Je to kombinace průzračné vody jako na Jadranu a písečných pláží jako na Apeninském poloostrově. Téměř na každý den máme připravené "malé překvápko", které dovede zpříjemnit program zájezdu. Zkuste kouknout na následující řádky a možná dostanete chuť navštívit perlu středomoří.

Castelsardo je nádherně zachovalé středověké město s hradem - je to nejvyšší bod kam se vyšplháme. Je to ale i místo kde jsme našli velkou prodejnu suvenýrů a zde nám jako stálým hostům udělají ochutnávku místního likéru Mirto, který získává chuť a vůni z rostlin středomořských porostů Macchie. K dispozici je i místní pečivo, sýry a víno. Po nákupu si sedneme do kavárny a tady máme "drahé" pravé italské espreso světe div se ...za celé jedno Euro.

Tak to je opravdu hodně schodů a vedou až k mořské hladině u nádherného mysu Capo Cacio. Schody končí u vchodu do nej nej ńej jeskyně celé Sardinie, která má jméno po bohu moří Neptunovi. No ale my ty schody šlapat nebudem, protože nás doveze k jeskyni lodička. No lodička - vejde se tam cca 100 lidí a poveze nás z Algera až jeskyni. Plavba trvá přes hodinu je to hezký zážitek pro nás suchozemce.

Každá země má svého hrdinu, svého osvoboditele. Pro Itálii je to Giuseppe Garibaldi. Po ukončení revolučních aktivit odešel na odpočinek, který strávil na ostrovech La Madalena v severním cípu Sardine. Od té doby sedí na lavičce a čeká na turisty, aby se s ním mohli vyfotit.

Více informací o zájezdu: